syyskuu, 2019
13syys(syys 13)12:0015(syys 15)16:00Artesaaniruoan SM-kilpailu 2019 Jyväskylässä

Tapahtuman kuvaus
Valmistatko elintarviketuotteita paikallisista raaka-aineista, ilman synteettisiä aromeja, säilöntäaineita tai väriaineita? Haluatko palautetta tuotteen mausta ja muista ominaisuuksista? Artesaaniruoan SM-kilpailu järjestetään Jyväskylässä 13.-15.9.2019 Wemmi – Ween maan wiljaa -tapahtuman yhteydessä. Kilpailun tarkoituksena
Tapahtuman kuvaus
Valmistatko elintarviketuotteita paikallisista raaka-aineista, ilman synteettisiä aromeja, säilöntäaineita tai väriaineita? Haluatko palautetta tuotteen mausta ja muista ominaisuuksista?
Artesaaniruoan SM-kilpailu järjestetään Jyväskylässä 13.-15.9.2019 Wemmi – Ween maan wiljaa -tapahtuman yhteydessä. Kilpailun tarkoituksena on tehdä artesaaniruokaa tunnetuksi ja edistää sen kehittymistä. Kilpailukategorioita on 11 ja luokkia peräti 60: kaikkea mahdollista juomista, marjoista ja kastikkeista aina liha- ja kalatuotteisiin.
Kilpailuun ilmoittautumisaika on 1.5.–25.8.2019.
Kilpailuviikonlopun aikana järjestetään myös monipuolista ja maksutonta ohjelmaa kaikille artesaaniruoasta ja lähiruoasta kiinnostuneille.
Kilpailuluokat, -säännöt, ilmoittautumislomakkeen ja lisätietoja löydät www.artesaaniruoka2019.fi
Lisää
Aika
13 (Perjantai) 12:00 - 15 (Sunnuntai) 16:00
Ilmoittautumisosoite
Yhteyshenkilö
Leena Pölkki
Yhteystiedot
leena.polkki@jamk.fi