syyskuu, 2019

Tapahtuman kuvaus
Merkitse jo kalenteriin miniseminaarit, joissa kerromme Luomu lentoon Kaakkois-Suomessa -hankkeen alkukartoituksen tuloksista ja pohdimme yhdessä seuraavia askeleita. Tilaisuuden tarkemman ohjelman ja ilmoittautumisohjeet lähetämme myöhemmin. 18.9.2019 klo 9.00 – 12.00 Lappeenranta –
Tapahtuman kuvaus
Merkitse jo kalenteriin miniseminaarit, joissa kerromme Luomu lentoon Kaakkois-Suomessa -hankkeen alkukartoituksen tuloksista ja pohdimme yhdessä seuraavia askeleita. Tilaisuuden tarkemman ohjelman ja ilmoittautumisohjeet lähetämme myöhemmin.
18.9.2019 klo 9.00 – 12.00 Lappeenranta
– Lappeenrannan steinerkoulu
– aamukahvit tarjolla klo 8.30 – 9.00
19.9.2019 klo 9.00 – 12.00 Kouvola
– Xamk Kouvolan kampus, Paja-rakennus
– aamukahvit tarjolla klo 8.30 – 9.00
Molempien miniseminaarien jälkeen on mahdollisuus jatkaa keskustelua omakustanteisella lounaalla.
Tule mukaan vaikka molempiin päiviin :). Viestiä saa välittää eteenpäin!
Luomu lentoon Kaakkois-Suomessa -hanke on saanut rahoitusta Euroopan maaseudun kehittämisen maatalousrahastosta, ja sitä rahoittaa Kaakkois-Suomen ELY-keskus. Hanketta toteuttavat Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu Oy ja Pro Luomu ry.
Lisää
Aika
(Torstai) 09:00 - 12:00
Järjestäjä
Luomu lentoon Kaakkois-Suomessa -hankeAnne Hytönen Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Patteristonkatu 3, 50100 Mikkeli