Mitä itse kukin taho voisi tehdä, että saataisiin alkavat / toimivat yritykset tavoittelemaan vähän suurempaa, vähän parempaa, vähän enemmän kuin perinteisesti on tehty ja hyödyntämään tukia juuri siihen? Päivän aikana
Tapahtuman kuvaus
Mitä itse kukin taho voisi tehdä, että saataisiin alkavat / toimivat yritykset tavoittelemaan vähän suurempaa, vähän parempaa, vähän enemmän kuin perinteisesti on tehty ja hyödyntämään tukia juuri siihen? Päivän aikana perehdymme maaseuturahaston uusiin yritystukimuotoihin ja tutustumme yritysryhmähankkeiden mahdollisuuksiin sekä mietimme niiden liikkeelle saamisen keinoja. Voimmeko toimia verkostona vielä tehokkaammin? Miten eri rahoitusvälineet sovitetaan yhteen parhaiden tulosten aikaansaamiseksi?
Päivä on tarkoitettu kaikille yritysten kanssa toimiville tahoille (mm. neuvojat, rahoittajat, hankkeet, yrittäjäjärjestöt, kunnat, oppilaitokset, TE-toimisto, ELY-keskus).
Yhteyshenkilö
Tarja Moilanen (0295 023 572, tarja.moilanen@ely-keskus.fi)